Organ

Organizacyjne forum miłośników fantasy


#1 2012-07-14 16:20:04

Devrane

Dyżurny Dupotruj

Zarejestrowany: 2012-07-14
Posty: 159
Punktów :   

O co chodzi

Wersja krótsza i zdaje się, że bardziej sensowna. - Manwe

Witam Was wszystkich serdecznie.

Po kilkuletnim pisaniu, dla przeróżnych portali, nabrałem nieco doświadczenia i stwierdziłem, że, dla odmiany,  chciałbym wreszcie zrobić coś własnego. Jak jednak wiadomo powszechnie, samotny człowiek  cudów nie zdziała,  zaś Rzymu nie zbudowano w jeden dzień.  Miałem pomysł, jednak niewiele mogłem z tym zrobić w pojedynkę. Dlatego właśnie, postanowiłem poprosić o pomoc użytkowników Internetu. Macie ochotę uczestniczyć w tworzeniu czegoś nowego, od zupełnych podstaw? Przerażały Was duże skupiska ludzie, gdzie trudno zabrać w czymkolwiek głos? A może po prostu jesteście kreatywni i cięli byście się sprawdzić na nowym polu? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząc, a do tego nie ma dla Was nic lepszego od zacnego tomiszcza fantasy, dobrej powieści historycznej, czy zapewniającego kilkutygodniowe koszmary horroru,, to ta inicjatywa jest właśnie dla Was!
Bądźmy szczerzy, miejsc traktujących o fantastyce jest w sieci wiele i renomy naszych, rodzimych gigantów nic nie jest chyba w stanie zachwiać. Wielkie portale zawierają wiele informacji z wielu dziedzin i nieustannie rywalizują ze sobą o każdego, nowego użytkownika. Co by się jednak stało, gdyby stworzyć miejsce niszowe z założenia, skupione jedynie na swego rodzaju wycinku z fantastyki i na jego temat rozwodzące się nader dogłębnie? Ta idea spodobała mi się na tyle, by zacząć ją rozplanowywać. Fantastyka jest rozległa, ale brak jest w sieci portalu, który mówiłby o jej konkretnej gałęzi. Wybrałem sobie za muzę fantasy i postanowiłem objąć wszystko, co się z tym podgatunkiem wiąże.
-  Książki
-  Filmy i seriale
-  Historię
-  Mitologię
-  Gry RPG,  karcianki, planszówki i tym podobne
-  Muzykę
-  Wydarzenia ze świata
Pisze się o książkach, bo tu nurt się zaczął, ale niewiele jest miejsc kładących też nacisk na powiązania muzyczne, historyczne, mitologiczne, czy te widoczne w innych rodzajach sztuki Niewiele jest miejsc, gdzie mówi się o koncertach, wystawach prac malarskich (a wszak taki gatunek jak Fantasy Art. Istnieje i ma spory kawał historii za sobą) „klimatycznych” zespołów czy zlotach rycerskich na równi z konwentami fantastycznymi. Chciałbym zbudować miejsce, które właśnie na tym skupiałoby swoją działalność. Fantasy? Tak, owszem, ale podyskutujmy sobie również, o tym, jakimi wydarzeniami historycznymi inspirował się autor wymyślając taką a taką scenę, napiszmy felieton o postaci historycznej, która stała się pierwowzorem postaci z książki, poroztrząsajmy dylematy językowe w narzeczach wytworzonych specjalnie na potrzeby książki czy filmu. Zastanówmy się, czemu ten a ten zespół nagle wydał koncept album o konkretnej książce, czy filmie, pogwarzmy o technikach walki bronią czy taktykach wojennych.  Pogłówmy się!  O to mi waśnie chodzi…. Przy tym bardzo ryzykownym posunięciem byłby zakładany przeze mnie brak na portalu gier komputerowych (dział z materiałami nie, choć dyskusje na forum proszę bardzo), w myśl konceptu, że fantasy składa się z wielu ciekawszych rzeczy, które można wykonywać aktywnie, a gry to wieki zjadacz czasu.  Zysku z rozpisanych w PDFie solucji do gier, dostępnych za SMS, nie będzie .
Pomysł rozrósł się szybko, zahaczając o poletko horroru, przez jego silny związek zarówno z początkami fantastyki, a więc i samego fantasy, jak i z mitologią, czy historią, które i tak postanowiłem poruszyć.  Jednak dobra strona jest jak zamek – przy jej budowie potrzeba wielu zdolnych i wprawnych rzemieślników, a także zwyczajnych tragarzy i nosiwodów. Dlatego, z chęcią powitam na pokładzie każdą osobę, która zainteresuje się tą inicjatywą. Tu, każdy znajdzie coś dla siebie i zostanie potraktowany na równi z innymi. Zbudujmy coś razem, z czystej przyjemności!.Jak? Wspólną pracą i pasją, oczywiście. Zaczynam od zera, mając jedynie pomysł i plany, zaś moim budżetem jest wyobraźnia. Jeśli chcecie do niego coś dorzucić, zapraszam, każdy znajdzie tu swoje miejsce.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.preity.pun.pl www.ostrzeszow.pun.pl www.l2ka.pun.pl www.margonemmmo.pun.pl www.dill.pun.pl